Bankomaty z nowej rodziny NCR SelfServ - profesjonalny serwis

Urządzenia z rodziny SelfServ to najnowsza generacja bankomatów firmy NCR, która zadebiutowała na polskim rynku na przełomie roku 2008/2009 i natychmiast zyskała zainteresowanie nabywców wśród wiodących instytucji finansowych.

Nowe urządzenia stanowią kontynuację ponad trzydziesto-letniego doświadczenia firmy w produkcji bankomatów i stanowią kolejny technologiczny krok naprzód, aby nie tylko zaspokoić, ale i wyprzedzić oczekiwania naszych Klientów dając im do dyspozycji urządzenia na miarę XXI wieku.

Bankomaty SelfServ stanowią jednorodną, spójną grupę urządzeń, różniących się funkcjonalnością i sposobem instalacji. Klienci mogą swobodnie dopasować bankomat do swoich potrzeb wybierając spośród urządzeń wolnostojących, przez-ściennych, mono i wielo funkcyjnych. Dla klientów, którzy nie dysponują miejscem w obrębie placówki zaprojektowano specjalny model zewnętrzny, odporny na niskie temperatury i deszcz, bez konieczności stosowania żadnej dodatkowej obudowy.

Bankomaty NCR SelfServ  charakteryzują się pełną modularnością. Klienci samodzielnie decydują o wyborze komponentów konfiguracyjnych determinując tym samym funkcjonalność urządzenia (wypłata gotówki, inteligentny depozyt, recykling, itp.). Dzięki takiej strategii NCR zabezpiecza swoich klientów przed koniecznością kosztownej wymiany maszyn w przypadku decyzji o rozszerzeniu ich funkcjonalności.

Dzięki zastosowaniu technologii auto-naprawy urządzenia NCR oferują znacznie obniżony poziom awaryjności. System na bieżąco monitoruje poprawność pracy poszczególnych modułów bankomatu i w sytuacji wykrycia awarii realizuje automatyczny restart urządzenia. Jeżeli usterka jest poważniejsza do Centrum Monitorowania Bankomatów firmy NCR przekazywany jest automatycznie komunikat o problemie technicznym i do urządzenia niezwłocznie zostaje skierowany inżynier serwisu. Dzięki temu personel Banku może skoncentrować się na sprzedaży produktów finansowych oraz obsłudze Klienta, powierzając podstawowe operacje wypłaty i wpłaty gotówki niezawodnym bankomatom NCR.

Zastosowanie bankomatów NCR z rodziny SelfServ maksymalizuje wykorzystanie sprzętu w pełnym cyklu jego użytkowania. Dzięki unowocześnionej konstrukcji maszyn i zastosowaniu w nich unikalnych mechanizmów i rozwiązań, obsługa serwisowa (zarówno ta podstawowa dotycząca pierwszej linii jak i ta związana z awariami sprzętu – serwis drugiej linii) została znacznie uproszczona i może być wykonywana samodzielnie przez personel Banku.

panel serwisowy NCR
W tym celu Bankomaty NCR SelfServ zostały wyposażone w inteligentny, multimedialny panel serwisowy, który prowadzi operatora bankomatu krok po kroku podczas bieżących czynności związanych z obsługą urządzenia oraz usuwania drobnych usterek. W razie potrzeby wyświetlane są filmy demonstrujące sposób wykonywania czynności serwisowych, takich jak uzupełnianie banknotów lub materiałów eksploatacyjnych.

Wprowadzone mechanizmy umożliwiające samodzielną lub zdalną naprawę urządzeń pozwalają znacznym stopniu zredukować ilość wyjazdów serwisowych do bankomatów. Tym samym obniżono wydatnie koszty operacyjne związane z eksploatacją sieci a także zadbano o środowisko naturalne poprzez zmniejszenie emisji spalin wydzielanych przez pojazdy ekip serwisujących. Przyczynia się do tego również znacznie zredukowane zużycie energii elektrycznej dzięki zastosowaniu oświetlenia bankomatu w oparciu o panele LED oraz energooszczędnych, dwurdzeniowych procesorów zużywających o około 40% mniej energii.

druk dwustronny
Bankomaty NCR SelfServ, wykorzystując unikalną technologię druku dwustronnego zapewniają znacznie zredukowane zużycie materiałów eksploatacyjnych. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala na dwukrotne zmniejszenie konsumpcji papieru a w połączeniu z zasobnikiem obsługującym dwie rolki znacznie wydłuża czas bezobsługowej pracy drukarki.

Konstruktorzy bankomatów SelfServ położyli szczególny nacisk na aspekt zabezpieczenia urządzenia przed przestępcami, którzy w ostatnich latach nasilili swoją aktywność w próbach nielegalnego kopiowania kart i przechwytywania numerów pin klientów banku. Bankomaty z rodziny SelfServ posiadają rozbudowany system ochrony składający się z wielu modułów zabezpieczających m.in. czytnik kart, klawiaturę, otoczenie facji bankomatu. Wykrywana jest nawet podejrzana emisja fal radiowych w otoczeniu bankomatu, często wykorzystywanych do transmisji danych z nielegalnych urządzeń do samochodu przestępców. Zabezpieczenia obejmują również oprogramowanie bankomatu uniemożliwiając działanie jakichkolwiek programów mogących nielegalnie kopiować informacje z urządzenia. Jest to odpowiedź firmy NCR na nową, rozwijającą się falę przestępstw.

NCR Secure logoJak pokazują statystyki prowadzone w naszym kraju przez komórki przeciwdziałające przestępstwom informatycznym żaden inny dostawca urządzeń nie jest w stanie dostarczyć urządzeń równie bezpiecznych jak bankomaty NCR.

Reasumując!

Poprzez bardzo udany debiut nowej rodziny bankomatów SelfServ na światowym i polskim rynku korporacja NCR udowodniła, że zasługuje na miano lidera na rynku urządzeń samoobsługowych dla sektora finansowego nie tylko pod względem ilości dostarczanych na światowy rynek bankomatów ale przede wszystkim w dziedzinie technologii, wychodząc o krok do przodu przed innych dostawców.